KORSHOLMS RINKBANDY MATCHPROGRAM 2017

Köldgräns: -20 grader

 

21.2  Carpella Crew - PBK  0 - 4

datum kl plats Hemmalag - Bortalag Resultat Domare Domare
må 9.1 19.00 Kvevlax VTM   Petsmo UF    9 - 3  Wiklund  Eklund
må 9.1 20.00 Kvevlax BK PlayBoys   IF Kvarken    2 - 3  Wiklund  Eklund
må 9.1 21.00 Kvevlax BK PlayBoys 2   Iskmo-J BK    6 - 1  Wiklund  Eklund
må 9.1 19.00 Solf Solf Team   Allians    4 - 6  Leskinen  Wolff
må 9.1 20.00 Solf PBK   Sålv Devils    2 - 4  Leskinen  Wolff
må 27.2 20.00 Smedsby Hurriboys   Hankmo IF  5 - 4  Back  Smulter
                 
fre 10.2 19.00 Helsingby IF Hoppet   Team VOM  2 - 7  Mäntymäki  Nystrand
fre 10.2 20.00 Helsingby Tigers   Kvarken Rangers  5 - 6  Mäntymäki  Nystrand
datum kl plats Hemmalag - Bortalag Resultat Domare Domare
'23.2   Replot IF Kvarken   VTM  8 - 3    
fre 3.2 20.00 Replot Kvarken Rangers   Hurriboys   7 - 2  Back  Nystrand
6.3 19.00 Smedsby Allians   BK PlayBoys  8 - 3  Wistbacka  Wolff
6.3 20.00 Smedsby Forward   Solf Team   3 - 5  Wistbacka  Wolff
fre 3.2 19.00 Karperö Carpella Crew   IF Hoppet   2 - 3  Eklund  Wiklund
fre 3.2 20.00 Karperö Iskmo-J BK   Tigers   3 - 13  Eklund  Wiklund
fre 3.2 19.00 Solf Sålv Devils   Smebare    3 - 3  Mäntymäki  Wistbacka
fre 3.2 20.00 Solf Solf Kings   PBK   0 - 2  Mäntymäki  Wistbacka
datum kl plats Hemmalag - Bortalag Resultat Domare Domare
må 16.1 19.00 Kvevlax VTM   Allians    2 - 7 Eklund Wistbacka
må 16.1 20.00 Kvevlax Petsmo UF   IF Kvarken    2 - 4 Eklund Wistbacka
må 16.1 19.00 Helsingby IF Hoppet   Sålv Devils    6 - 2 Wolff Leskinen
må 16.1 20.00 Helsingby Tigers   Hankmo IF    4 - 4 Wolff Leskinen
ti 17.1 19.00 Kvevlax BK PlayBoys   Forward    3 - 9 Wiklund Eklund
ti 17.1 20.00 Kvevlax Team VOM   Carpella Crew    5 - 6 Wiklund Eklund
ti 17.1 19.00 Smedsby Smebare   Solf Kings    7 - 3 Back Nystrand
ti 17.1 20.00 Smedsby Hurriboys   BK PlayBoys 2    4 - 1 Back Nystrand
datum kl plats Hemmalag - Bortalag Resultat Domare Domare
on 18.1 19.00 Smedsby Forward   VTM    2 - 3 Wolff Back
on 18.1 20.00 Smedsby Allians   Petsmo UF   11 - 2 Wolff Back
on 18.1 21.00 Smedsby Hurriboys   Iskmo-J BK    4 - 2 Wolff Back
on 18.1 19.00 Solf Solf Team   BK PlayBoys    3 - 3 Leskinen Mäntymäki
on 18.1 20.00 Solf Solf Kings   IF Hoppet    1 - 4 Leskinen Mäntymäki
fre 17.2 18.00 Smedsby BK PlayB 2   Tigers w.o. 5-0 Wiklund Eklund
fre 17.2 19.00 Smedsby Hankmo IF   Kvark. R   7 - 6 Wiklund Eklund
ti 7.3 19.00 Solf Sålv Devils   Team VOM  8 - 2 Smulter Nystrand
ti 7.3 20.00 Solf PBK   Smebare  3 - 4 Smulter Nystrand
datum kl plats Hemmalag - Bortalag Resultat Domare Domare
må 13.3 19.00 ishallen VTM   Solf Team  3 - 3

Wistbacka

Eklund
on 8,3 20.00 Kvevlax Petsmo UF   Forward wo, 0-5 Wistbacka Eklund
må 27.2 21.00 Kvevlax Team VOM   Solf Kings  7 - 4 Wistbacka Eklund
må 23.1 19.00 Replot IF Kvarken   Allians   5 - 11 Wistbacka Nystrand
må 23.1 20.00 Replot Kvarken Rangers   BK PlayBoys 2  8 - 7 Back Nystrand
ti 24.1 19.00 Helsingby IF Hoppet   PBK    8 - 2 Mäntymäki Leskinen
ti 24.1 20.00 Helsingby Tigers   Hurriboys    4 - 8 Mäntymäki Leskinen
ti 24.1 19.00 Karperö Carpella Crew   Sålv Devils    6 - 3 Wolff Smulter
ti 24.1 20.00 Karperö Iskmo-J BK   Hankmo IF    3 - 4 Wolff Smulter
                 
                 
datum kl plats Hemmalag - Bortalag Resultat Domare Domare
on 25.1 19.00 Kvevlax BK PlayBoys   VTM   3 - 6  Wiklund  Nystrand
on 25.1 20.00 Kvevlax Hankmo IF   BK PlayBoys 2   5 - 5  Wiklund  Nystrand
on 25.1 19.00 Solf Solf Team   Petsmo UF   5 - 2  Wolff  Wistbacka
on 25.1 20.00 Solf Solf Kings   Carpella Crew   3 - 1  Wolff  Wistbacka
on 15.3 19.00 Ishallen Forward   IF Kvarken   4 - 4  Eklund  Smulter
to 26.1 20.00 Smedsby Smebare   IF Hoppet  inställd  Eklund  Smulter
datum kl plats Hemmalag - Bortalag Resultat Domare Domare
må 30.1 19.00 Kvevlax Petsmo UF   BK PlayBoys   1 - 5 Back Wiklund
må 30.1 20.00 Kvevlax Team VOM   Smebare   2 - 6 Back Wiklund
må 30.1 19.00 Replot IF Kvarken   Solf Team   5 - 5 Nystrand Smulter
må 30.1 20.00 Replot Kvarken Rangers   Iskmo-J BK   2 - 5 Nystrand Smulter
ti 31.1 19.00 Replot Allians   Forward   5 - 6 Eklund Wistbacka
ti 31.1 20.00 Replot Smebare   Carpella   8 - 0 Eklund Wistbacka
ti 31.1 19.00 Karperö Sålv Devils   Solf Kings   4 - 3 Leskinen Wolff
ti 31.1 20.00 Karperö PBK   Team VOM   5 - 4 Leskinen Wolff
datum kl plats Hemmalag - Bortalag Resultat Domare Domare
on 1.2 19.00 Kvevlax Petsmo UF   VTM   1 - 10 Mäntymäki Back
on 1.2 20.00 Kvevlax Team VOM   IF Hoppet   2 - 0 Mäntymäki Back
on 1.2 21.00 Kvevlax Hankmo IF   Hurriboys   7 - 8 Mäntymäki Back
on 1.2 19.00 Replot IF Kvarken   BK PlayBoys   5 - 2 Wolff Wistbacka
on 1.2 20.00 Replot Kvarken Rangers   Tigers   5 - 4 Wolff Wistbacka
to 2.2 19.00 Karperö Carpella Crew   Smebare   5 - 12 Wiklund Back
to 2.2 20.00 Karperö Iskmo-J BK   BK PlayBoys 2   0 - 3 Wiklund Back
to 2.2 19.00 Smedsby Allians   Solf Team    5 - 2 Leskinen Wolff
to 2.2 19.00 Solf Sålv Devils   PBK   5 - 3 Mäntymäki  
datum kl plats Hemmalag - Bortalag Resultat Domare Domare
må 6.2 19.00 Kvevlax BK PlayBoys   Allians   1 - 9 Back Wiklund
må 6.2 20.00 Kvevlax VTM   IF Kvarken   2 - 3 Back Wiklund
må 6.2 21.00 Kvevlax BK PlayBoys 2   Hankmo IF   3 - 3 Back Wiklund
må 6.2 19.00 Solf Solf Team   Forward   9 - 3 Nystrand Wistbacka
må 6.2 20.00 Solf PBK   Solf Kings   4 - 1 Nystrand Wistabacka
ti 7.2 19.00 Helsingby IF Hoppet   Carpella Crew   5 - 6 Mäntymäki Leskinen
ti 7.2 20.00 Helsingby Tigers   Iskmo-J BK   2 - 2 Mäntymäki Leskinen
ti 7.2 19.00 Smedsby Hurriboys   Kvarken Rangers   5 - 5 Eklund Smulter
ti 7.2 20.00 Smedsby Smebare   Sålv Devils   6 - 6 Eklund Smulter
datum kl plats Hemmalag - Bortalag Resultat Domare Domare
on 8.2 19.00 Smedsby Allians   VTM   8 - 2 Nystrand

Wistbacka

on 8.2 20.00 Smedsby Forward   BK PlayB   8 - 2 Nystrand Wistbacka
on 8.2 19.00 Solf Sålv Devils   IF Hoppet avbruten Leskinen Mäntymäki
on 8.2 20.00 Solf Solf Kings   Smebare   6 - 7 Leskinen Mäntymäki
on 8.2 20.00 Replot IF Kvarken   Petsmo UF  12 - 3 Back Wiklund
to 9.2 19.00 Kvevlax Hankmo IF   Tigers  11 - 3 Eklund Wiklund
to 9.2 20.00 Kvevlax BK PlayBoys 2   Hurriboys   3 - 3 Eklund Wiklund
to 9.2 19.00 Karperö Carpella Crew   Team VOM   5 - 4 Nystrand Smulter
to 9.2 20.00 Karperö Iskmo-J BK   Kvarken Rangers   2 - 9 Nystrand Smulter
                 
                 
                 
                 
datum kl plats Hemmalag - Bortalag Resultat Domare Domare
on 8.3 19.00 Kvevlax BK PlayBoys   Solf Team  5 - 6 Wiklund Nystrand
ti 7.3 20.00 Kvevlax VTM   Forward  6 - 6 Wiklund Nystrand
on 8.3 19.00 Helsingby IF Hoppet   Solf Kings  4 - 3 Wolff Mäntymäki
on 8.3 20.00 Helsingby Tigers   BK PlayBoys 2  2 - 4 Wolff Mäntymäki
må 27.2 19.00 Kvevlax Petsmo UF   Allians  3 - 14 Eklund Smulter
to 9.3 20.00 Kvevlax Team VOM   Sålv Devils  5 - 4 Eklund Smulter
on 8.3 19.00 Smedsby Smebare   PBK  4 - 0 Wistbacka Leskinen
ti 14.2 20.00 Smedsby Hurriboys   Tigers imställd Wistbacka Leskinen
datum kl plats Hemmalag - Bortalag Resultat Domare Domare
on 15.2 19.00 Solf Solf Team   VTM  5 - 6 Nystrand Mäntymäki
on 15.2 20.00 Solf Solf Kings   Team VOM  1 - 6 Nystrand Mäntymäki
on 15.2 19.00 Smedsby Forward   Petsmo UF  13 - 1 Wistbacka Wolff
on 8.3 20.00 Smedsby Allians   IF Kvarken  8 - 7 Wistbacka Wolff
må 6.3 19.00 Kvevlax BK PlayBoys 2   Kvarken Rangers  11 - 0 Eklund Wiklund
må 6.3 20.00 Kvevlax Hankmo IF   Iskmo-J BK  2 - 2 Eklund Wiklund
må 27.2 19.00 Solf PBK   IF Hoppet   2 - 0 Smulter Leskinen
må 6.3 20.00 Solf Sålv Devils   Carpella Crew   4 - 3 Smulter Leskinen
datum kl plats Hemmalag - Bortalag Resultat Domare Domare
ti 7.3 19.00 Kvevlax Petsmo UF   Solf Team  1 - 11 Eklund Smulter
må 20.2 20.00 Kvevlax VTM   BK PlayBoys   6 - 0 Eklund Smulter
må 20.2 19.00 Karperö Carpella Crew   Solf Kings  3 - 6 Back Wiklund
må 20.2 20.00 Karperö Iskmo-J BK   Hurriboys  1 - 8 Back Wiklund
ti 21.2 19.00 Replot IF Kvarken   Forward   3 - 8 Nystrand Wistbacka
ti 21.2 20.00 Replot Kvarken Rangers   Hankmo IF   2 - 7 Nystrand Wistbacka
ti 21.2 20.00 Helsingby IF Hoppet   Smebare  7 - 2 Mäntymäki Leskinen
datum kl plats Hemmalag - Bortalag Resultat Domare Domare
on 22.2 19.00 Solf Solf Team   IF Kvarken  9 - 0 Wolff Leskinen
on 22.2 20.00 Solf PBK   Carpella Crew  2 - 3 Wolff Leskinen
on 22.2 21.00 Solf Solf Kings   Sålv Devils  0 - 5 Wolff Leskinen
on 22.2 19.00 Smedsby Forward   Allians  3 - 9 Mäntymäki Nystrand
on 22.2 20.00 Smedsby Smebare   Team VOM  3 - 2 Mäntymäki Nystrand
to 23.2 19.00 Kvevlax BK PlayBoys   Petsmo UF  12 - 3 Smulter Eklund
to 23.2 20.00 Kvevlax Team VOM   PBK  3 - 3 Smulter Eklund